«Пам’ятаємо – Перемагаємо!»
Друга світова війна… Вона все далі і далі від нас, ми всі знаємо, що вона була страшною та кривавою, що загинула на ній невимовна кількість мільйонів людей, які просто хотіли жити. 8 травня, в День пам'яті та примирення, вся країна схиляє голову та згадує всіх учасників Другої світової війни, яка стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства.
Напередодні Дня Перемоги у Вершацькому ЗЗСО І-ІІІ ступенів проходила низка традиційних патріотичних заходів під гаслом «Пам’ятаємо – Перемагаємо!», метою яких було виховувати у дітей почуття патріотизму, поважного ставлення до історичної пам’яті свого народу. У школі оформлено виставку малюнків «Друга світова війна очима дітей». Шкільним бібліотекарем підготовлено виставку художньої та історичної літератури: «Ми пам’ятаємо».
Протягом тижня вчителем історії Ільченком М.С. проводилось анкетування педагогів та учнів 5-11 класів «10 питань про Другу світову війну, відповідь на які повинен знати кожен українець», підбиття підсумків опитування відбулось 7 травня на урочистому заході «1939-1945. Ніколи знову!». Потім учні поклали квіти до Обеліска Слави та братської могили. Пам’ять загиблих героїв, які віддали своє життя за Батьківщину, учні, педагоги, гості вшанували хвилиною мовчання.
День Пам’яті і примирення, День Перемоги – особливі дні. Вони викликають відчуття безмежної гордості за наш народ та уособлюють героїзм і вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійснених мрій і задумів. Ми у вічному боргу перед тими, хто в жорстокій битві отримав Славетну Перемогу, хто у післявоєнні роки відбудовував зруйновану країну. Ми повинні пам’ятати, якою страшною трагедією для українців була ця війна, та ціну, яку заплатили наші батьки і діди за звільнення України від нацистських загарбників!
14 БЕРЕЗНЯ – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ
У кожного народу є свої герої-патріоти. Патріотизм породжує впевненість у собі, волю в перемогу, віру в свою націю, свій народ, він перетворює звичайну людину в безстрашну машину, яка не відчуває страху і болю, ідучи впевнено і безстрашно до своєї мети.
14 березня в нашій державі відзначається День українського добровольця. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. Українські добровольці стали гордістю українського народу. Загалом, у воєнному конфлікті на сході нашої країни брали участь майже 40 добровольчих батальйонів.
З метою виховання почуття гордості за українських добровольців, любові до України, активної громадянської позиції у Вершацькому ЗЗСО І-ІІІ ступенів було проведено конференцію «Наші земляки – добровольці». Для учнів початкових класів – організовано екскурсію до шкільного краєзнавчого музею та знайомство з експозицією «Родина Зайців – на варті спокою Батьківщини!». 11 березня учні школи взяли участь у очному турі І етапу обласного військово-патріотичного конкурсу «Герої не вмирають» з роботою «Валентина Заєць: захисниця з козацького краю».
Найцінніше, що є в нашому житті – це мир, спокій і стабільність. Знати і пам’ятати своїх героїв-захисників – це найменше, що може зробити кожен із нас!
СВЯТО ВЕСНИ І ЖІНОК
Кожного року 8 березня увесь світ відзначає Міжнародний жіночий день. У дні весняного пробудження й оновлення людство вшановує жінку. Неможливо уявити життя на планеті без жінок: чарівних, лагідних, щирих на любов, берегинь родинного вогнища, мудрих наставниць, просвітниць душевного спокою, доброти та злагоди, - життя на Землі просто не існувало б.
Весна іде, і розсип самоцвітів
Блищить в струмках розталої води,
Пташки летять з усіх куточків світу –
Вертаються додому, як завжди…
Душа співає, сонечко сіяє,
І вітерець уже несе тепло.
Жінки! З весняним святом вас вітаєм!
І хочемо, щоб все у вас було!
Була і радість, було і бажання
Не тільки до роботи – до життя!
Хай здійснюються ваші сподівання,
Здоров’я вам, кохання і добра!
22 січня — День Соборності України. Це свято відзначаємо щороку в день проголошення Акта возз'єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.
22 січня 1918 року у приміщенні київського Будинку вчителя було підписано IV Універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській площі в Києві було проголошено Акт соборності українських земель.
«Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна — в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які умирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української держави на добро і щастя українського народу», — пролунало 22 січня 1919 року.
Століттями розірваний український народ визволився з неволі — Лівобережна Україна вийшла з Російської, а Правобережна — з Австро-Угорської імперії — і возз'єднався на своїй землі в єдину Українську державу.
УНР як незалежна держава постала рівно за рік перед цим. ЗУНР утворилася в листопаді 1918 року, і відразу ж розпочався процес об'єднання: Зазбручанська Українська національна рада надіслала до Києва свою делегацію для переговорів із гетьманом Павлом Скоропадським. Після зміни влади переговори велися з Директорією. 1 грудня 1918 року у Фастові був укладений «Передвступний договір» про «злуку обох українських держав в одну державну одиницю».
21 січня 1919 року в Хусті Всенародні збори ухвалили приєднання до Української Народної Республіки Закарпаття. 21 січня 1973 року в Чорткові на Тернопільщині гурт молоді під орудою Володимира Мармуса вивісив жовто-блакитні прапори (за що хлопців ув'язнили в радянському концтаборі).
А 22 січня 1990 року сотні тисяч українців узялися за руки, утворивши «живий ланцюг» від Києва до Львова, на згадку про проголошення Акту Соборності.
Ми всі – часточки великої Держави. Які ми – така й Держава. Що ми цінуємо в цьому житті? Що таке цінність? Заради чого ми живемо? Як мої цінності співпадають із загальнолюдськими?
Цінність — будь-яке матеріальне або ідеальне явище, яке має значення для людини чи суспільства, заради якого вона діє, витрачає сили, час, гроші, здоров'я тощо, заради якого вона живе.
Відповідно до плану роботи школи та плану виховної роботи на 2020-2021 н.р. проведені виховні заходи з учнями з нагоди пам’ятної державної дати:
· 1-4 класи – проведення інформаційної хвилинки – онлайн «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг»; перегляд анімаційного фільму «22 січня – День Соборності України»; проведення патріотичної вікторини до Дня Соборності України; віртуальна подорож «Мандруємо Україною»; дистанційний захід «Україна – Соборна держава».
· 5-11 класи: інформаційна хвилинка – онлайн «Україно, мій духмяний дивосвіт, через терни йшла до волі стільки літ…»; виставка малюнків та плакатів «Україна – єдина назавжди»; перегляд відео з онлайн-обговоренням «Акт Злуки: відтворення історичної правди»; поетична естафета «В єднанні наша сила»; перегляд відео журналу «Сила нашої держави в єдності українських земель».
Зимові новорічні свята – найкраща, найважливіша подія року. До них готуються всі, чекають з нетерпінням дорослі і малі. Новорічні клопоти починаються, як правило, з пошуку красуні-ялинки. Люди вже так звикли до цього атрибуту новорічного свята, що не замислюються над тим, скільки це коштуватиме нашій природі.
Учні, вчителі та батьки Вершацького ЗЗСО довели, що створити відчуття свята, радісного очікування новорічного дива можна і без знищення дерев. З метою формування екологічного світогляду, розвитку творчих здібностей учнів, плекання дбайливого ставлення до навколишнього середовища в закладі на початку грудня було оголошено конкурс на кращу екоялинку, його мета – обрати найкращі ялинки, які молодь створювала з підручних матеріалів та вторинної сировини. Для участі у цьому конкурсі учасники декілька тижнів виготовляли те, що інакше як шедеврами не назвеш. Всі ялинки – святкові і неповторні, бо ж для їх створення використовувались найрізноманітніші та найнесподіваніші речі: макарони, цукерки, шишки, пластикові пляшки, сіно, гілки, картон, ватман, новорічна мішура. Коли усі виготовлені ялинки виставили для огляду у школі, одразу стало зрозуміло, що оцінювати їх буде непросто. Адже кожен витвір настільки оригінальний! Своїми руками, використовуючи різноманітну техніку, учасники створили прекрасний ліс ялинок. І коли заходиш до цієї зали, відчуваєш святкову, чарівну атмосферу Нового року.
Підведення підсумків конкурсу відбулось 24 грудня. За рішенням журі переможцями стали: І місце – колектив 4 класу, ІІ місце – колективи 9 та 10 класів, ІІІ місце – розділили між колективами 1, 3 та 7 класів. Всі переможці отримали солодкі призи від старости села Вершаці – Сакари С.Г. Цей конкурс не лише згуртував класні колективи в роботі над спільною справою, але й ще раз переконав всіх, що свято можна створити своїми руками, не рубаючи зелену красуню.
Новий рік уже стукає всім нам в двері, в сторіночки соціальних мереж, в шибки вікон. Дійсно, це свято з давніх часів вважається самим довгоочікуваним, найулюбленішим, його з нетерпінням і надією на чудо чекають всі - наївні і завжди малюки, і, звичайно ж, підлітки і дорослі. Зараз в країні лютує covid - 19, і це, безперечно, впливає на наш новорічний настрій.
Цьогоріч через пандемію коронавірусу святкування Нового року у Вершацькій ЗОШ не було традиційним. Новорічні свята проводились в класних колективах, без участі батьків і гостей, з урахуванням протиепідемічних вимог.
Але учні та вчителі не стали сумувати, а вирішили використати можливість відсвяткувати в затишному, дружному колі, всім разом загадати заповітне бажання і вірити, що воно неодмінно здійсниться в наступному році!
Різноманітні конкурси та вікторини, заочні подорожі, пісні, ігри та веселощі наповнили класні кімнати хорошим настроєм та радістю. Для бажаючих сфотографуватися та зануритись в атмосферу свята була оформлена фотозона на новорічну тематику.
Нехай Новий 2021 рік неодмінно принесе з собою душевне тепло і гармонію в кожну сім'ю. Хай світле новорічне свято увійде у ваше життя і принесе з собою здоров’я, достаток і приємні сюрпризи, щоб ви щодня знаходили привід для посмішки!
![]()
Що робить людину Людиною? Її вчинки, думки, душевні поривання піти назустріч тим, хто потребує допомоги. Благодійність – це така людська риса, що належить до найбільших проявів гуманності. Мільйонам людей потрібна наша допомога, і ми просто не маємо права на це закривати очі.Вже стало традицією для учнів та педагогів нашої школи дарувати частинку своєї душі та радості людям, які цього потребують.Напередодні свята Миколая Чудотворця колектив школи долучився до Всеукраїнської щорічної благодійної акції «Назустріч Мрії», метою якої є збір коштів дітям, які страждають від онкозахворювань, ВІЛ-інфекції, розсіяного склерозу. Завдяки цій Акції та небайдужим людям було зібрано кошти в сумі 1306 грн. Усі гроші будуть направлені на лікування та підтримку хворих дітей. Сподіваємось, що наша допомога хоч трішки наблизить хворих до одужання. Хотілося б, аби у нашій країні й у всьому світі хвороби відступили, а на заміну їм прийшли мир, злагода й добро. Коли ми добрі – до себе, до інших, до світу – наше життя набагато яскравіше й приємніше.
Конкурс «Новий Рік стукає у віконце"
Новий рік – це завжди чарівне свято, яке хочеться зустріти незвично. У створенні святкового настрою найкраще допомагає новорічна атрибутика. Декорування класної кімнати та вікон - добра традиція, яка вже багато років побутує в нашій школі. Цей рік не став виключенням.
З метою організації змістовного дозвілля школярів та згуртування класного колективу, виховання естетичних смаків, здорової конкуренції - 7 грудня 2020 р. в школі стартував конкурс «Новий Рік стукає у віконце». Всі школярі активно і творчо підійшли до прикрашення класних кімнат та вікон. Кожен клас вирізнявся оригінальністю та фантазією. Казкові візерунки з витинанок, сніжинки, святкові новорічні композиції, новорічна мішура, вирізані із паперу фігури різних казкових персонажів, зроблені руками дітей, - стали гарними прикрасами для шкільного приміщення. Завдяки вмінню, старанності та фантазії учнів, класних керівників та батьків класні кабінети перетворилися на казкові та новорічні.
Сьогодні - 14 грудня - було підведено підсумки зазначеного конкурсу та визначено переможців. Учні 8 класу вибороли ІІІ місце, а учні 5 та 7 класів розділили між собою І місце. Школярі початкової ланки отримали приз глядацьких симпатій. Спонсором конкурсу виступив староста с. Вершаці Сакара С.Г.. Всім переможцям вручено солодкі призи.
Пануюча атмосфера конкурсу і приємна метушня нікого не залишили байдужим. Отож, до свята – готові!!!
\
Споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Немає таких жінок у світі, яким би вона була не до лиця. Хустина завжди була символом прихильності, любові, вірності в коханні, прощання і скорботи. Впродовж століть хустка була на Україні найдорожчим подарунком, який уособлював для кожної людини рідну Україну, рідний дім, рідну матір.7 грудня відзначається Всесвітній День української хустки. Цьогоріч на Чигиринщині стартував флешмоб «Любиш Україну? Одягни хустину!». Учні, батьки та педагоги Вершацької ЗОШ взяли участь у цьому яскравому, колоритному дійстві та одягнули українську хустку. І цим ще раз довели, що хустка об’єднує дівчину і жінку, минуле та сьогодення, дарує віру в щасливе майбуття. Тож милуймося, шануймо, відроджуймо рідні українські традиції, щедро несімо це нашим дітям!
Щорічно 1 грудня в усьому світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. З метою профілактики ВІЛ/СНІДу та толерантного ставлення до хворих на ВІЛ/СНІД у Вершацькій ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено ряд заходів, які розпочались із того, що кожен учень школи та педагогічні працівники мали змогу прикріпити червону стрічку, як символ боротьби зі СНІДом, і висловити свою надію на майбутнє без СНІДу. У вестибюлі були розміщені інформаційні листівки відповідної тематики, для учнів було підготовано інформаційні хвилинки «СНІД – загроза людству». Соціально-психологічна служба школи провела анкетування учнів 9-11 класів «Що я знаю про СНІД», учні-старшокласники отримали буклети «Знання – найкращий захист від СНІДу!». Всім бажаючим було запропоновано долучитися до флешмобу «Стрічка проти СНІДу». СНІД – світова проблема, і бути обізнаним та небайдужим – обов’язок кожної людини!
Пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років
Пекельні цифри та слова
У серце б’ють, неначе молот,
Немов проклятий ожива
Рік 33-ій. Голод... Голод..
Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть цифра...
Життя людське — найсокровенніший дар Божий, і кожне — дорожче над усі цінності земні й небесні, і кожне має зберегтися в пам'яті поколінь і нинішніх, і грядущих, бо ми люди. Тому ми згадуємо цю трагічну сторінку історії українського народу та даємо обіцянку передати знане прийдешнім, щоб світла пам'ять спокутувала несправедливе замовчування минулого.
Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.
З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій було проведено онлайн інформаційно-просвітницькі заходи.
28 листопада разом з кожною українською сім'єю приєдналися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті».
Традиційно цього дня в храмах України проходять поминальні богослужіння, а о 16:00 з хвилини мовчання розпочинається загальнонаціональна акція «Запали свічку». В світлу, добру пам'ять про жертви страшних подій у вікнах учнів та вчителів Вершацької ЗОШ І-ІІІ ступенів теж світяться вогники свічок, як містичний зв'язок з тими, кого вже немає поруч... (відеофайл "Вершацька ЗОШ І-ІІІ ступенів. В пам'ять про Голодомор 1932-1933 років ")
20 листопада – Всесвітній день дитини
Діти – наші квіти життя. Вони завжди були і залишаються найбільшою цінністю, це – головне, що є в кожної матері, в кожного батька, в кожній державі. Ми їх любимо, цінуємо і намагаємося виховати правильно.
20 листопада 2020 року відзначається Всесвітній день дітей. Це свято спрямоване на поліпшення добробуту дітей, зміцнення роботи, що проводиться ООН в інтересах дітей усього світу.
Бажаємо, щоб кожна дитина на цій планеті була щаслива і здорова, а кожна мить дитинства була наповнена щастям, радістю і чудесами. (День дитини (convert-video-online.com))
День Захисника України
14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, відзначається День українського козацтва, також ми віддаємо данину любові та поваги захисникам України. Це свято мужніх оборонців та визволителів нашої рідної землі, для яких поняття – честь, гідність, сила, витримка і відповідальність – не просто слова. Як колись для козака почесним обов’язком була служба в Запорозькій Січі, так і сьогодні захищати рідну землю – це почесний обов’язок для наших воїнів. Впродовж останніх років наші земляки, беручи участь у бойових діях на Сході України, виявляють глибокий патріотизм, стійкість, витримку й відповідальність, роблять усе можливе для захисту наших громадян, відстоюють територіальну цілісність нашої держави. Найцінніше, що є в нашому житті – це мир, спокій і стабільність. Саме під захистом українських військових, завдяки самовідданості наших бійців, ми на Чигиринщині спокійно живемо у своїх домівках, трудимося на своїй землі під мирним небом. Кожної миті ми повинні пам’ятати про це, усвідомлювати, що саме наші воїни виборюють для свого народу мирне майбутнє. Мільйони людей вірять, що небо нашої України буде мирним, адже його оберігають славні воїни, їм довіряють найдорожче, найсвітліше – оберігати мир!
День Захисника України – це свято мужності і героїзму. Ми вклоняємося тим, хто багато років тому назад і нині з автоматом береже і захищає наш спокій. Шановні воїни, ті, хто носить почесне звання захисника України, ті, хто вів смертельний двобій із нацизмом, брав участь у так званих локальних воєнних конфліктах, миротворчій діяльності, був чи є учасником нерівної боротьби в АТО та ООС, несе сьогодні нелегку військову службу у збройних Силах України! Щиро вітаємо вас зі святом! Зичимо міцного здоров’я, щастя, родинного затишку, миру, натхнення і високих звершень на благо розквіту нашої Батьківщини! (З днем захисника! (convert-video-online.com).flv)
Один раз на рік, у найпрекраснішу пору, коли шелестить падолистом осінь, красива золота осінь вишиває клени, сріблом осипає землю, снує в лузі мереживо бабиного літа, приходить професійне свято – День вчителя. Це не тільки професійне свято вчителів. Це свято усіх, хто глибоко шанує працю педагога, вихователя, наставника підростаючого покоління. День вчителя – свято кожної людини, хто хоч чомусь учився в цьому світі. Бо вчителями і учнями одночасно виступає кожен з нас. Але для працівників школи – це особливий день, бо саме сьогодні почуєш стільки слів вдячності, як за всі інші дні разом взяті. День Учителя – це день, коли святкова атмосфера панує у школі, а на обличчях учнів та вчителів – щирі посмішки та веселий настрій. От і цього року - 2 жовтня у Вершацькій ЗОШ відбулося свято вшанування вчителя. Вже стало гарною традицією перед початком робочого дня вітати педагогів з їхнім професійним святом. Хлопці-одинадцятикласники кожного вчителя зустрічали біля входу до школи, дарували квіти, листівки, побажання та запрошували до фотозони на святкову фотосесію. Із щирими побажаннями і словами подяки до педагогічного колективу звернулася сільський голова Чубин Н.О., яка ще раз підкреслила надзвичайно важливу роль, яку відіграють учителі в суспільному та культурному житті нашої держави, формуючи світогляд, виховуючи і навчаючи майбутні покоління. Атмосфера цього дня для всіх працівників школи була насправді теплою та дружньою, цей день приніс багато позитивних вражень та емоцій для учнів та вчителів.
Акція «Побачив? Прибери!»
Кожен із нас – це часточка всього живого на Землі, і саме від нас залежить, яку природу ми передамо у спадок своїм нащадкам. Дбайливе ставлення до навколишнього середовища, природних ресурсів і взагалі екології - одне з найважливіших завдань сучасності. Кожен має жити в гармонії з довкіллям і користуватись його дарами, не руйнуючи природу.
Долучитися до збереження природи не так і важко, як здається на перший погляд. Це на своєму прикладі показали учні Вершацької ЗОШ І-ІІІ ступенів, які взяли участь у акції «Побачив? Прибери!» та об’єдналися заради досягнення спільної мети – порятунк
у планети від сміття. Акція спрямована на фор
мування національної культури чистоти, благоустрою, правильного поводження з відходами, дбайливого ставлення до довкілля.
Стан середовища, в якому ми існуємо, залежить від дій кожного з нас. Ми зобов'язані ставитись до навколишнього середовища по-господарськи. Зробимо Україну чистою разом!
Лист Міністерства освіта і науки України від 20.07.2020 №1/9-385 "Деякі питання організації виховного процесу у 2020-2021 н.р. щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок" (Вкладення "Питання виховної роботи у 2020-2021")
Вже минуло літо променисте,
І дзвоник знов до школи кличе нас.
Тут все святково, гарно і врочисто...
В щасливу путь і в добрий час!
Хай буде всім нам день оцей, як свято,
Хай буде щастя в серці у батьків.
Хай дзвонить дзвоник радісний, завзятий,
Хай буде радість вищою від слів.
Нехай у школі лине срібний дзвін,
Про новий рік навчальний сповіщає.
Переплелись і сум, і радість в нім,
Він, наче птах, у небеса злітає!
Міжнародний день захисту дітей відзначається щорічно більш ніж у 30 країнах світу. Діти – це наше майбутнє, а значить майбутнє нашої держави. Саме сьогодні, ми повинні зігріти теплом і любов'ю кожне дитяче серця, щоб наші сини і дочки знали, що ми їх дуже любимо і хочемо їм радісного й безхмарного дитинства! Дуже хочеться, щоб діти в усьому світі, щохвилини, щодня були радісними і щасливими дітьми і відчували мамине тепло, ласку і батьківське міцне плече. Адже дитинство – це чудова пора сподівань та здійснення мрій.
Дитинство – найщасливіший час для багатьох з нас, ми завжди з теплими почуттями згадуємо роки нашої молодості й дитинства, так давайте ж робити всі зусилля, щоб наші діти, діти нашого часу могли з посмішкою через кілька років згадувати ті роки, коли вони були маленькими, коли вони росли, і входили в доросле життя. Вони надихають, спонукають до нових досягнень, повертають віру в життя.
Бажаємо вам, дорогі діти, вашим батькам та рідним міцного здоров’я, щастя, добра та сімейного затишку. Нехай усі мрії і задуми завжди збуваються!
Всесвітній день вишиванки – щорічно відзначається у третій четвер травня. Цього року свято припадає на 21 травня. Українська народна вишивка має свою давню історію. Споконвіку українські жінки та чоловіки шанували одяг, а особливо вишиту сорочку. Бо вірили, що вона захищає людину від усього злого. Вважалось, що сорочка, яка прилягає до тіла, є провідником магічної сили, яка є у людині. А водночас – це і оберіг. Вона не втратила своєї популярності і до сьогодні. Українська вишиванка є абсолютно унікальним, автентичним продуктом, який характеризує не лише темперамент нації, але й є її візитівкою. Вишивка — один з масових і найбільш улюблених видів народного мистецтва. Вона є складовою частиною народного костюма, активно використовується в сучасному одязі, надаючи йому своєрідності і неповторності. Вишиті вироби органічно увійшли до побуту людей, прикрасили сучасний інтер’єр.
Нині день вишиванки припав на дуже складний для нашої країни час, хоча доля України завжди була непростою. Незважаючи на карантин, учні та педагоги Вершацької ЗОШ одяглися у вишиванки - символ єднання, солідарності і підтримки. Давайте завжди будемо пам'ятати: якою б не була в кожного з нас доля, як би не складалися обставини життя, яким би не було становище в Україні та у світі, нас поважатимуть доти, доки ми поважатимемо самих себе, доки ми пам'ятатимемо про своє коріння і шануватимемо наші традиції!
\
В цьому році виховні та просвітницькі заходи до 75 річниці перемоги у Другій світовій війні проводяться без виходу із дому, використовуючи для цього мережу Інтернет:соціальні мережі, сайт школи. Учні початкових класів долучились до виставки малюнків «75-ій річниці Перемоги у Другій світовій війні присвячується»,челенджі «Ми вдячні вам за мирне небо»,челенджі «Передай Мак пам’яті – вшануй загиблих на війні», в рамках якого кожен учасник записав коротке відео із символічною квіткою маку в руках, умовно передаючи її далі своїм друзям чи знайомим зі словам «Ми пам’ятаємо».
Кожну другу неділю травня у світі відзначають Міжнародний день матері. У 2020 році День матері випадає на 10 травня. Це свято відзначають вже кілька століть. Ще в середньовічній Англії ввели «материнську неділю» — тоді раз на рік діти, що живуть далеко від батьків, відвідували свою матір, де б та не перебувала. У США історія цього свята почалася з пропозиції американки Анни Джервіс, яка рано втратила матір. Жінка завалила проханнями присвятити один день у році вшануванню матерів всі державні структури, сенат, писала листи видатним особистостям. І її почули. У 1910 в штаті Вірджинія День матері став офіційним святом, а вже в 1914 році президент США Вудро Вільсон затвердив другу неділю травня національним святом — Днем матері. Сьогодні це свято визнане в 85 країнах світу і має статус міжнародного. В Україні, відповідно до Наказу Президента України, цей день відзначається з 1999 року, тобто вже 21 рік поспіль.
У цей день прийнято вітати своїх мам і дякувати їм за подароване життя, за ласку, турботу, за виховання і любов. Безумовно, в День матері ми хочемо присвятити своїм рідним і неповторним мамам найкращі привітання, щирі побажання. Якщо не вистачає гарних слів, то просто говоріть від душі, будьте собою. Адже мама прийме вас таким, який ви є. Скажіть їй «спасибі» за подароване вам життя, за краще в світі дитинство і за добрі казки перед сном, за виховання, за розуміння і цінні життєві уроки, подякуйте за безсонні ночі, які вона провела біля вашої колиски. Скажіть, що її тепло і ніжність завжди будуть з вами. Кожен з дитинства і до своїх останніх днів несе в душі єдиний і неповторний образ – образ своєї Мами, яка все зрозуміє, пробачить, і завжди любитиме, не дивлячись ні на що. У цілому світі мірою гідності людини вважається подяка Матері за життя, за всі її старання, виховання і самопожертвування. Материнська любов зігріває нас на всьому життєвому шляху, і лише з втратою такої близької людини, ми розуміємо, як нам бракує її мудрості та теплоти.
Дорогі жінки, любі наші матері!
Від щирого серця вітаємо Вас з найтеплішим і найдушевнішим святом – Днем Матері!
Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість, а ваші діти приносять вам тільки привід пишатися! Бажаємо не знати проблем, поразок і невдач, за будь-якої погоди та в будь-який день залишатися найкращою мамою з добрим серцем, наповненим великою любов'ю до своїх дітей та щирою гордістю за їхні перемоги! Зі святом!!!