• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Краєзнавчий музей

/Files/images/PA172097.JPGКраєзнавчий музей

МУЗЕЙ ШКОЛИ – ЦЕ ЦІЛЮЩЕ ДЖЕРЕЛО, ЯКЕ НАПОЮЄ ТІЄЮ ВОДОЮ, ЩО ВИТІКАЄ З ГЛИБИН НАРОДУ, ЙОГО ІСТОРІЇ ТА ТРАДИЦІЙ.

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ МУЗЕЮ ТА ШКОЛИ

Найбільшим надбанням кожного народу є його духовна культура. Джерелом духовності і культури суспільства є любов до рідного краю, його безцінних багатств, глибока повага до вікових народних традицій.

Центром відродження духовної культури села Вершаці Чигиринського району став шкільний краєзнавчий музей. Його засновником є Мінаєв Микола Миколайович. З 1991 року став працювати вчителем англійської мови у Вершацькій ЗОШ І-ІІІ ступенів Чигиринського району. Мінаєв Микола Миколайович працював у Вершацькій ЗОШ до серпня 2005 року, пішов на пенсію за вислугою років. Попри відповідальне ставлення до викладання предметів, Микола Миколайович займався дослідницькою роботою. Любов до цього заняття прищепив багатьом учням.

Його метою було вивчення рідного краю, пам’яток минулого, пізнання краси природи Чигиринщини, проведення походів і екскурсій, розширення кругозору учнів з історії і культури краю, традицій, фольклору, звичаїв його мешканців. Гуртківці почали збирати предмети побуту, відшуковувати на полях місця поселень сивої давнини і досліджувати їх, робили археологічні розвідки і збирали знахідки для подальшого їх дослідження, здійснювали походи по навколишній місцевості. Все це дало змогу в 1991 році оформити і відкрити музей при школі. Першими відвідувачами музею були учні, їх батьки і представники громадськості села.

Почалися творчі пошуки найкращого використання наявного матеріалу музею у виховній роботі і навчальному процесі. У 2006 році музей зареєстрований як краєзнавчий музей - Свідоцтво №2333 Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації.

Кiлькiсть переглядiв: 497